Ważne by wiedzieć gdzie szukać pomocy

Ważne telefony – miejsca, w których osoby w kryzysie, samotne czy ofiary przemocy mogą znaleźć pomoc. 

Kryzys psychiczny, niepokój, lęk, samotność może dotknąć każdego. Naturalnym odruchem jest szukanie wsparcia wśród bliskich. Czasem jednak to nie wystarcza, albo nie ma się w bliskim otoczeniu kogoś, komu można zaufać czy zwierzyć się. Warto wtedy poprosić o pomoc specjalistę. To także bywa na początku trudne – barierą może być lęk czy poczucie wstydu.

Jednocześnie coraz bardziej palące stają się potrzeby dotyczę relacji i więzi społecznych, w tym odpowiedź na niepokój i lęk tych, którzy zostali sami. Niekoniecznie musisz przechodzić kryzys, aby poprosić o pomoc. Poniżej podajemy informacje o miejscach, gdzie można skorzystać ze wsparcia, gdyż pandemia dotyka nas wszystkich.

Nie warto się jednak poddawać!

Pamiętajcie, poproszenie o pomoc, kontakt ze specjalistą, czy podjęcie terapii to oznaka świadomości i dojrzałości. Ważne aby jak najszybciej poszukać pomocy.

Pamiętajcie! Jeśli macie do czynienia z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia lub życia – swojego lub swoich bliskich, dzwońcie jak najszybciej na nr 112 lub poproście kogokolwiek, by zrobił to w Waszym imieniu. W takich przypadkach liczy się każda sekunda.

 

0 replies on “Ważne by wiedzieć gdzie szukać pomocy”