Forum Przeciw Depresji Partnerem merytorycznym ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli „Nauczyciel, uczeń, rodzic. Jak motywować i wspierać?”

Wyższe Szkoły Bankowe oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu serdecznie zapraszają na ogólnopolską konferencję dla nauczycieli “Nauczyciel, uczeń, rodzic. Jak motywować i wspierać?”, która odbędzie 23 września w formule online.

Tematem konferencji jest narastający problem depresji wśród dzieci i młodzieży. W czasie spotkań z ekspertami uczestnicy poznają sposoby udzielania wsparcia uczniom, techniki motywacyjne, umożliwiające tworzenie atmosfery zaufania oraz metody budowania pomostu w komunikacji pomiędzy dzieckiem, a rodzicem.

Wydarzenie podzielone jest na dwie części. Podczas panelu konferencyjnego prelegenci będą mówić m.in. o tym:

  • Jaki wpływ ma technologia na zdrowie psychiczne młodzieży?
  • Jak wrócić do edukacji stacjonarnej?
  • Jak zauważyć problemy zdrowia psychicznego u naszych podopiecznych?
  • Jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym?

Panel konferencyjny zakończy wykład prof. Jerzego Bralczyka – Mówić czy rozmawiać? 

W drugiej części wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach z ekspertami, podczas których zostaną poruszone tematy takie jak:

  • Rodzic w oporze. Jak reagować i pomóc dziecku?
  • Myśli samobójcze u uczniów – co robić?
  • Mediacja rówieśnicza w szkole – czyli jak wdrożyć alternatywne metody rozwiązywania konfliktów i wspierać społeczność szkolną w rozwoju kompetencji komunikacyjnych

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja na stronie:

https://konferencjadlanauczycieli.pl/

Partnerem merytorycznym jest Forum Przeciw Depresji.

0 replies on “Forum Przeciw Depresji Partnerem merytorycznym ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli „Nauczyciel, uczeń, rodzic. Jak motywować i wspierać?””