Najciekawsze prace dziennikarskie o depresji – nagrody dla dziennikarzy Kryształowe Pióra 2024 rozdane

11 czerwca 2024 odbyło się uroczyste rozstrzygniecie 18. edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra. W tym roku reprezentanci mediów ogólnopolskich i lokalnych zgłosili blisko 300 materiałów w czterech kategoriach. 77 zgłoszeń dotyczyło kategorii „Depresja – przełamać tabu”.

Konkurs wraz z uroczystą galą rozstrzygnięcia na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w środowisku dziennikarskim. „Jesteśmy dumni, że po osiemnastu latach konkurs Kryształowe Pióra stanowi nie tylko formę uznania dla wybitnych prac dziennikarskich, ale jest też również ogólnopolską inicjatywą, która umożliwia dotarcie do pacjentów z kluczowymi, praktycznymi informacjami edukacyjnymi. Nasze statuetki nie tylko nagradzają dziennikarzy, lecz także przyczyniają się do budowania postaw prozdrowotnych oraz eliminacji czynników ryzyka w społeczeństwie. Dzięki zaangażowaniu i pasji ponad 300 dziennikarzy, od prawie dwóch dekad kontynuujemy naszą misję szerzenia profilaktyki w walce z najpowszechniejszymi chorobami Polaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy tegorocznym laureatom!”– mówi odpowiedzialna za organizację konkursu Natalia Stasiakowska-Jabłońska z firmy Servier Polska.

Laureatkami I nagrody w kategorii „Depresja – przełamać tabu” w 2024 roku zostały Anna Wilczyńska-Ciupa z redakcji telewizji TVN24 za materiał pt. „Najgorsza matka na świecie” oraz trzyosobowy zespół redakcyjny ze stacji TVP3 Bydgoszcz w składzie Karolina Ratajczak, Kinga Wasilewska i Monika Kamińska za materiały z cyklu Wspólna Sprawa: „Depresja. Zaburzenia lękowe” oraz „Problemy psychiczne dzieci i młodzieży, a uzależnienie od Internetu”.

Wyróżnienie otrzymali:

W skład komisji oceniającej prace weszli: prof. dr hab. n. med. Janusz Heitzman – Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pełnomocnik Ministra Zdrowia ds. psychiatrii sądowej, redaktor Magda Roszkowska z portalu weekend.gazeta.pl – laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu oraz Katarzyna Urbańska z firmy Servier Polska.

Konkurs Kryształowe Pióra ma na celu nagrodzenie autorów, którzy swoją pracą przyczynili się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z coraz częstszymi chorobami jakimi są choroby cywilizacyjne, m.in. choroby układu krążenia, depresja, nowotwór oraz cukrzyca, a także promowanie postaw prozdrowotnych i ograniczania, a nawet eliminacji, czynników ryzyka. Każdego roku reprezentacji mediów mogą zgłaszać materiały medialne w czterech kategoriach:

  • Choroby serca – rosnące zagrożenie
  • Nowotwór – przełamać strach wygrać życie
  • Cukrzyca – wygrać z postępem choroby
  • Depresja – przełamać tabu.

Wszystkim nagrodzonym w 2024 roku serdecznie gratulujemy!  Szczegóły nt. konkursu znaleźć można na: krysztalowepiora.pl.

0 replies on “Najciekawsze prace dziennikarskie o depresji – nagrody dla dziennikarzy Kryształowe Pióra 2024 rozdane”