DZIEŃ OTWARTY Forum Przeciw Depresji 2014 – podsumowanie

PRZYWRÓCIĆ KOLORY W DEPRESJI – POWIEDZIEĆ NIE ANHEDONII
DZIEŃ OTWARTY Forum Przeciw Depresji
pod patronatem naukowym
Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Wczoraj w Hotelu Mercure w Warszawie odbył się Dzień Otwarty w ramach tegorocznej ósmej edycji Forum Przeciw Depresji przebiegającej pod hasłem: Przywrócić kolory w depresji – powiedzieć NIE anhedonii.

Zainteresowane osoby mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych, a także wziąć udział w otwartych specjalistycznych wykładach.

W swoim wykładzie „Depresja we współczesnym świecie – przyczyny, przebieg choroby, leczenie” Dr n. med. Dariusz Maciej Myszka przybliżył słuchaczom wiele informacji o objawach, przebiegu i sposobach leczenia depresji.

dariusz-maciej-myszka

O utracie radości, wygaśnięciu emocjonalnym i braku odczuwania przyjemności mówił w swoim wykładzie pt. „Anhedonia w depresji – życie bez barw” Dr n. med. Sławomir Murawiec.

slawomir-murawiec

Uczestnicy otrzymali także materiały edukacyjne dotyczące depresji i anhedonii przygotowane specjalnie na tę okazję. W ramach Forum na stronie Internetowej www.forumprzeciwdepresji.pl, kolejny chat z lekarzem psychiatrą.

czat-z-lekarzem-psychiatra

Zapraszamy również na profil akcji na Facebook’u:
www.facebook.com/ForumPrzeciwDepresji

Na bieżąco umieszczane są tam szczegółowe informacje dotyczące akcji, a także doniesienia naukowe, konkursy wiedzy i informacje o konkursie plastyczno-fotograficznym.

Dzięki grantowi firmy Servier ponownie został uruchomiony Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA. Pod numerem 22 654 40 41 dyżurują lekarze psychiatrzy – specjaliści od leczenia depresji. Udzielają porad, wspierają chorych i ich rodziny. Nie stawiają diagnozy i nie leczą, bo nie da się tego zrobić przez telefon, służą jednak pomocą, wsparciem i doradzają, nie tylko osobom chorym, ale również tym, które jedynie podejrzewają, że mogą mieć depresję, także ich bliskim. Telefon czynny jest w każdy poniedziałek w godzinach 17:00 – 20:00.

0 replies on “DZIEŃ OTWARTY Forum Przeciw Depresji 2014 – podsumowanie”