Kryształowe Pióra – nowa edycja konkursu dla dziennikarzy rozpoczęta!

Servier Polska serdecznie zaprasza do XI edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy „Kryształowe Pióra” w czterech kategoriach:

  • Choroby serca – rosnące zagrożenie
  • Depresja – przełamać tabu
  • Cukrzyca – wygrać z postępem choroby
  • Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca 2017 roku

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy dziennikarze mediów ogólnotematycznych, drukowanych i elektronicznych o zasięgu ogólnopolskim oraz regionalnym, których prace zostały opublikowane lub wyemitowane pomiędzy 1 kwietnia 2016 roku a 31 marca 2017 roku.

Ideą konkursu jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najpopularniejszymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca  oraz depresja, a także choroby nowotworowe. Pragniemy uhonorować dziennikarzy, którzy dzięki swojej pracy przyczyniają się do zdrowotnej edukacji Polaków, propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia, a także lepszego zrozumienia korzyści płynących m.in. z profilaktyki i wykonywania regularnych badań kontrolnych.

W ubiegłorocznej edycji konkursu, rozstrzygniętej w czerwcu 2015 roku zwyciężyli Redaktor Anna Gmiterek-Zabłocka z Radia TOK FM za audycję pt.: Serce a udar mózgu, Redaktor Margit Kossobudzka z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: Jak nie mieć drugiego zawału serca, Redaktor Artur Wolski z Programu 1 Polskiego Radia za audycję pt.: Choroby serca a rosnące zagrożenia życia, Redaktor Anna Jarosz z magazynu Zdrowie za artykuł pt.: Zalewa nas fala depresji, Redaktor Aleksandra Suwała z portalu interia.pl za artykuł pt.: Sztuka kochania dla zaawansowanych, Redaktor Włodzimierz Szczepański z portalu medonet.pl za artykuł pt.: Walczyłem z guzem mózgu, bo chciałem dożyć narodzin syna. Dziś chcę pomagać chorym na glejaka, Redaktor Wojciech Moskal z Gazety Wyborczej za artykuł pt.:  Cukrzyca. Po cichu niszczy całe ciało, Redaktor Katarzyna Koper z magazynu PANI za artykuł pt.: Cukier w górę, cukier w dół oraz Redaktor Ewelina Potocka z portalu medonet.pl za artykuł pt.: Jak okiełznałem cukrzycę typu drugiego. Jury przyznało również 17 wyróżnień

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zgłaszania swoich prac!

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie Servier.pl

 

KONTAKT:

Biuro Konkursu Kryształowe Pióra
kom. +48 664 118 134, e-mail:  konkurs@enees.pl

0 replies on “Kryształowe Pióra – nowa edycja konkursu dla dziennikarzy rozpoczęta!”