Ruszyła nowa edycja konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra 2018

Servier Polska serdecznie zaprasza do XII edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy „Kryształowe Pióra” w czterech kategoriach:

  • Choroby serca – rosnące zagrożenie
  • Depresja – przełamać tabu
  • Cukrzyca – wygrać z postępem choroby
  • Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 lutego 2018 roku

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy dziennikarze mediów ogólnotematycznych, drukowanych i elektronicznych o zasięgu ogólnopolskim oraz regionalnym, których prace zostały opublikowane lub wyemitowane pomiędzy 1 kwietnia 2017 roku a 28 lutego 2018 roku.

Ideą konkursu jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najpopularniejszymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca  oraz depresja, a także choroby nowotworowe. Pragniemy uhonorować dziennikarzy, którzy dzięki swojej pracy przyczyniają się do zdrowotnej edukacji Polaków, propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia, a także lepszego zrozumienia korzyści płynących m.in. z profilaktyki i wykonywania regularnych badań kontrolnych.

W ubiegłorocznej edycji konkursu, rozstrzygniętej w czerwcu 2017 roku zwyciężyli Redaktor Joanna Cieśla z Polityki za artykuł pt.: Serce dam, Redaktor Dorota Romanowska z Newsweeka za artykuł pt.: Złamane serce szybko się zrasta, Redaktor Artur Wolski z Programu 1 Polskiego Radia za audycję pt.: Depresja to nie tylko obniżony nastrój, Redaktor Ewelina Lis i Redaktor Renata Kim z Newsweeka za wspólny artykuł pt.: Porcelanowe Aniołki, Redaktor Wojciech Moskal z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: Rak skóry to nie tylko czerniak, Redaktor Margit Kossobudzka z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: Co jest najgorsze w cukrzycy oraz Redaktor Ewa Podolska z radia TOK FM za audycję pt.: Stopa cukrzycowa rozpisana na lekarza, pielęgniarkę i kilku pacjentów. Jury przyznało również nagrodę specjalną dla Katarzyny Pinkosz za książkę pt.: Wybudzenia. Powrót do życia – polskie historie oraz 17 wyróżnień.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zgłaszania swoich prac!

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie Servier.pl

KONTAKT:

Biuro Konkursu Kryształowe Pióra

kom. +48 664 118 134, e-mail:  konkurs@enees.pl

0 replies on “Ruszyła nowa edycja konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra 2018”