Warsztat dla rodziców 29.09.2021 r. godz. 17:30 „Oblicza depresji – potrzeby i możliwości”

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci zmagających się z depresją do udziału w warsztatach pt. „Oblicza depresji – potrzeby i możliwości”, które, jako partnerzy wydarzenia, wspierają Forum Przeciw Depresji i Servier Polska.

Wyniki badań prowadzonych w populacji rozwojowej pokazują, że pandemia COVID-19 przyczyniła się do wystąpienia depresji u dzieci i młodzieży lub znacznie nasiliła wcześniejsze dolegliwości. Czym różni się smutek od depresji? Jakie czynniki sprzyjają rozwojowi depresji? Jak reagować na objawy pogarszającego się nastroju? W jakich sytuacjach mówimy o zagrożeniu dla zdrowia i życia danej osoby? Jak wtedy postępujemy? Czy w każdej sytuacji niezbędna jest farmakoterapia? Na te i szereg innych pytań rodzice znajdą odpowiedź w czasie warsztatów.

Aby pomóc dziecku i nastolatkowi w kryzysie psychicznym należy zacząć od zrozumienia czynników wywołujących depresję. Ważna jest wiedza na temat zapobiegania pojawieniu się zaburzeń nastroju, a w przypadku ich wystąpienia istotne są informacje dotyczące adekwatnego leczenia, a także wspierania dziecka w trudnych dla niego chwilach. Często rodzice czują się bezsilni widząc cierpienie swojego dziecka, a jednocześnie zagubieni w poszukiwaniu odpowiedniego dla niego wsparcia.

Warsztaty zaplanowane są w dniu 29 września w formule online, dzięki temu będą miały zasięg ogólnopolski. Zapraszamy do rejestracji na stronie: https://rodziceidepresjadzieci.ptqv.pl

0 replies on “Warsztat dla rodziców 29.09.2021 r. godz. 17:30 „Oblicza depresji – potrzeby i możliwości””