Ogłaszamy konkurs na facebooku! „Jak wspierać i rozmawiać z nastolatkiem, który ma depresję?”

Konkurs „Jak rozmawiać z nastolatkiem, który ma depresję?” jest kolejną aktywnością prowadzoną w ramach kampanii Forum Przeciw Depresji „Nastoletnia depresja”.

Pierwsze skojarzenie jeśli mówimy o depresji to smutek, obniżony nastrój. U nastolatków chorujących na depresję objawy, które wysuwają się na pierwszy plan mogą różnić się od tych, które najczęściej występują u osób dorosłych. Często najbardziej widoczne jest rozdrażnienie czy drażliwość. Młody człowiek łatwo wpada w złość lub rozpacz, czasem przejawia wrogość wobec otoczenia zniechęcając do bliższego kontaktu. Kiedy młody człowiek zaczyna chorować na depresję,bo często otaczające go osoby nie wiedzą jak się zachować, co zrobić. Czasami za słowami pocieszenia, które wypowiadają pomimo, że stoją dobre intencje, idzie negatywny przekaz. Jak zatem mądrze wspierać nastolatka w chorobie? Jak z nim rozmawiać?

Zadaniem konkursowym jest napisanie do 28 maja 2018 roku pod postem o konkursie na profilu Kampanii na facebook komentarza będącego odpowiedzią na pytanie: „Jak wspierać i rozmawiać z nastolatkiem, który ma depresję?

Pięć osób z najlepszymi komentarzami, zostanie wyróżnionych zestawem atrakcyjnych nagród.

Udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu konkursu.

0 replies on “Ogłaszamy konkurs na facebooku! „Jak wspierać i rozmawiać z nastolatkiem, który ma depresję?””