W maju 2024 rusza Akademia Uważnego Rodzica Forum Przeciw Depresji

Zapraszamy do udziału w nowym, autorskim projekcie bezpłatnych szkoleń dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników oświaty, który realizujemy w ramach 17. edycji kampanii Forum Przeciw Depresji. 

AKADEMIA UWAŻNEGO RODZICA FORUM PRZECIW DEPRESJI to inicjatywa dedykowana tym, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat potrzeb nastolatków, doskonalić komunikację z dziećmi i dowiedzieć się, jak rozpoznawać i jak reagować na kryzysy emocjonalne młodych osób oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy. 

Spotkania I edycji będą prowadzone on-line za pośrednictwem platformy ClickMeeting Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Prowadzącymi są 2 trenerki wykorzystujące aktywizujące metody pracy.  

 Nasze prelegentki to: 

  • Lucyna Kicińska – suicydolog, pedagog, terapeutka narracyjna, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, koordynator strefy pomocy serwisu „Życie warte jest rozmowy”; 
  • Jolanta Palma – suicydolog, konsultant i interwent kryzysowy, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, współorganizator kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”. 

 Cykl spotkań AKADEMII UWAŻNEGO RODZICA składać się będzie z 4 dwugodzinnych warsztatów w godzinach popołudniowych, ZAWSZE organizowanych między 18:00 a 20:00. Tematyka spotkań koncentruje się wokół następujących zagadnień:  

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach jest deklaracja udziału we WSZYSTKICH spotkaniach majowego cyklu. Tylko wtedy efekt edukacyjny, który gwarantujemy, będzie pełny i da realne wzmocnienie rodzicowi/opiekunowi nastolatka.  

Na każde wydarzenie należy zapisać się osobno, poprzez wejście w odpowiedni link dostępny w aktualnościach stworzonych na naszej stronie internetowej dla konkretnych szkoleń na tej stronie.  

Zaplanowane szkolenia mają niekomercyjny charakter (są bezpłatne), a jedyny ich cel to przekazanie wiedzy i praktycznych narzędzi do kontaktu z nastolatkiem. 

Organizatorami szkoleń są:
Forum Przeciw Depresji oraz Życie Warte Jest Rozmowy.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:
Minister Edukacji, Mazowiecki Kurator Oświaty, Ośrodek Rozwoju Edukacji.
 

0 replies on “W maju 2024 rusza Akademia Uważnego Rodzica Forum Przeciw Depresji”