Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom EDUKUJ-WSPIERAJ-BĄDŹ

Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom 2023

pod hasłem:

Edukuj-Wspieraj-Bądź

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom (World Suicide Prevention Day)

9 września 2023 roku odbędzie się kolejna odsłona wykładów otwartych pod hasłem: Życie warte jest rozmowy–Edukuj-Wspieraj-Bądź. Wykłady odbędą się w Warszawskim Związku Polskich

Artystów Plastyków przy ul. Mazowieckiej 11a w Warszawie.

 Wydarzenie w całości będzie transmitowane na żywo na YouTube Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i FB profilu Życie warte jest rozmowy.

Organizator: Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Suicydologiczne, Serwis Życie Warte Jest Rozmowy.

Każdego roku w Polsce dochodzi do ponad 5 000 samobójstw. Dwa razy więcej osób ginie w wyniku śmierci samobójczej niż w wyniku wypadków drogowych. W przeciągu ostatnich dwóch lat zachowania samobójcze wśród młodzieży wzrosły o ponad 140%.

Aby skutecznie nauczyć się zapobiegać temu zjawisku, trzeba je zrozumieć, umieć rozpoznać sygnały ostrzegawcze oraz dowiedzieć się, w jaki sposób udzielić wsparcia młodym osobom w kryzysie. W tym roku wszystkie wystąpienie poświęcone będą roli szkoły w zapobieganiu zachowaniom samobójczym wśród młodzieży. Dlatego też eksperci w ciągu 60-minutowych wykładów podejmą konkretne aspekty problemu i wyzwań pomocowych. Opowiedzą o głównych zagadnieniach tego zjawiska, a także o praktycznych wskazówkach pomocnych w kontakcie z dzieckiem i nastolatkiem w kryzysie. Poruszone zagadnienia będą interesujące nie tylko dla nauczycieli, pedagogów szkolnych czy psychologów, ale także dla każdego rodzica. Po wystąpieniach uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zadania pytań oraz rozmowy z prelegentem.

Równolegle do wykładów, przez cały czas trwania wydarzenia, dostępne będą bezpłatne Konsultacje

W czasie trwania wydarzenia będzie prowadzona sprzedaż książki dr Halszki Witkowskiej Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie oraz trzech tomów Biblioteki suicydologicznej wydawnictwa Difin.

Będzie też można wesprzeć działania pomocowe Inicjatywy Życie Warte Jest Rozmowy w postaci cegiełek.

Udział jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają catering i lunch.

W razie pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: kontakt@zwjr.pl

Zapisy:
https://zwjr.pl/artykuly/swiatowy-dzien-zapobiegania-samobojstwom-2023

 

0 replies on “Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom EDUKUJ-WSPIERAJ-BĄDŹ”